Vedoucí pracovník OSPOD – manažerské dovednosti a osobnostní předpoklady

Popis kurzu

Řízení oddělení sociálně-právní ochrany dětí na obci s rozšířenou působností je velmi náročné co do odbornosti v problematice SPOD, tak do manažerských dovedností pracovníka. Vzhledem ke specifičnosti oblasti sociálně-právní ochrany dětí je nutné, aby měl vedoucí pracovník znalosti z oblasti práva, výkonu SPOD, ale rovněž aby se orientoval i v technikách a metodách výkonu sociální práce, práce s dětmi, řízení lidských zdrojů, byl mentorem, zvládal kontrolní funkci a další.

Z tohoto důvodu je více než vhodné pracovníka vedoucího oddělení SPOD vybavit dovednosti z těchto oblastí, které budou prakticky využitelné při každodenním výkonu jeho funkce s přesahem na jeho podřízené a procesní stránku výkonu agendy SPOD.

Neméně důležitou roli hrají i osobnostní vlastnosti, které je u vedoucího pracovníka třeba nejen ošetřovat, ale dbát i na jejich rozvoj případně na korekci. Po absolvování kurzu bude vedoucí pracovník schopen snadnějšího multitaskingu a bude pevně ukotven ve své profesní roli.

Účastník bude mít možnost využít supervize, jako prostředku pro seberozvoj a pro rozvoj profesních dovedností. Kurz dává prostor pro sdílení dobré praxe.

Kurzem vás provedou Bc. Adéla Kneslová, DiS. a Mgr. Stanislav Kocourek.

Tato událost již proběhla.
Počet míst: 15 (15 volných míst)
  • Olomouc - místo bude upřesněno

Podrobnosti události

  • 15. 3. 2022 9:00   -   17:00
Sdílet událost
Přidat do mého kalendáře