Co prožívá dítě, když se mu rozvedou rodiče?

Pomocí unikátní ilustrativní “židličkové” metody se můžete vcítit do jeho pocitů, vnímat jeho emoce a zkusit si představit, čím prochází.

Život na dvou židlích… dítě je a vždycky bude součástí obou rodičů.

I v případě rozchodu nebo rozvodu patří k mámě i k tátovi. Navždy.

Usnadněme dětem vyrovnat se s rozchodem rodičů. Dítě rozvod zvládne, když ho zvládnou rodiče.

Tak to začíná

ÚVOD – Říká se “krev není voda”, co se tím myslí? Je pravda, že k dětem patří rodiče? Ti, díky nimž jsou na světě? V každé buňce totiž nesou jejich stopu. To je zavazující pro rodiče, a důležité pro děti. Proč?

Ne vždy je doma dobře

1. ČÁST – Jak děti vidí rodinu a co se v ní děje? Co prožívají a potřebují, když se rodiče hádají?

Když je rozvod nevyhnutelný

2. ČÁST – Co se děje s dětmi, když se rodiče rozcházejí? Jak jim neublížit? Jak tuto situaci vnímají a co je pro ně přijatelným řešením?

Pěstounská péče je šance

3. ČÁST – Nemohou za to! Některé děti žijí mimo vlastní rodinu. Jejich rodiče nemohou, neumí nebo nechtějí o své děti dobře pečovat. Pěstounská péče může být pro dítě novou šancí. Obě rodiny k němu patří. V biologické rodině má své kořeny, v pěstounské odpovídající péči.

Ve spolupráci

Akademický ústav Karviná, z.ú.

Stejný námět – tentokrát však formou stínohry – jsme zpracovali ve spolupráci s Akademickým ústavem Karviná, z.ú. v rámci projektu Komplexní péče o rodinu a děti v (po)rozvodové situaci, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/16_065/0003821.

Women for women – Servis vztahů

Projekt Servis vztahů, který realizuje společnost Women for women, nabízí komplexní pomoc odborníků při udržování zdravých vztahů a podporu, nejen při řešení partnerské krize.

Máte dotaz?

Napište nám