Zakladatelka a předsedkyně spolku Mgr. Milena Mikulková se doprovázení rodin v (po)rozvodové či (po)rozchodové situaci věnuje již od roku 2005. Pod hlavičkou ESPEDIENTE, z.s. jako pověřené organizace k výkonu sociálně právní ochrany od roku 2017. S ohledem na komplexnost poskytovaných služeb klientům, ale i na reflexi, mnohostranný přístup a různé techniky práce má okolo sebe tým pečlivě vybraných odborníků. Ten zahrnuje profese psychologa, terapeuta, poradce, supervizora a mediátora, přičemž všichni se věnují rovněž dalšímu vzdělávání odborníků v práci s rodinou.

Díky dlouhodobé úzké specializaci je Milena Mikulková uznávanou odbornicí na toto téma a své zkušenosti předává dál. Pořádá kurzy, vystupuje na konferencích či přednáškách, píše knihy. Stále však zůstává i v přímém kontaktu s klienty a odesílajícími organizacemi. Klade důraz nejen na znalosti a zkušenosti ale i na lidský přístup.

Vzdělávání odborníků

Akreditované i neakreditované vzdělávací programy pro pracovníky odborů sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách. V nabídce máme otevřené kurzy, tak uzavřené semináře vytvořené na míru.

Sociálně-právní ochrana dětí

Na základě pověření k výkonu sociálně právní ochrany doprovázíme rodiny (odeslané soudem či OSPODem) formou edukace, poradenství a mediace náročnou rozvodovou a porozvodovou situací v rodině. Naše odborné služby poskytujeme jak rodičům, tak dětem.

Metodické pomůcky pro práci s rodinou

Chcete zjednodušit a zpestřit Vaši náročnou práci s klienty v (po)rozovodové či (po)rozchodové situaci? Pomohou vám originální edukační pomůcky.

Vzdělávání pěstounů

Pro doprovázející organizace podporující pěstouny realizujeme v rámci pověření k výkonu SPOD specializované vzdělávání. Seznamte se s širokou nabídkou témat.

Domluvit si konzultaci
osobně i online

Připravili jsme pro vás

Židličková metoda

Jak rodičům nejlépe přiblížit, co prožívá jejich dítě, když se rozvádí rodiče? Naše unikátní „židličková“ metoda jim situaci pomůže pochopit z pohledu jejich dítěte.

Aby bylo doma dobře

Série šesti videí vystihující různá období vztahů a rodičovství, včetně úžasných motivačních kartiček a pracovních listů. Vše zdarma ke stažení. Protože jestli chcete mít krásný život, rádi Vám s tím pomůžeme!

Doporučujeme ke shlédnutí

Komiksy pro práci s dětmi

Komiksy jsme vytvořili s cílem poskytnout dítěti bezpečný způsob a prostor pro sdílení, pro pojmenování vlastních pocitů a pro porozumění vlastní zkušenosti.

Projekt Hlasy dětí

Série videí, která vytvořila plzeňská nezisková organizace DOMUS - Centrum pro rodinu s cílem zvýšit povědomí o právech dětí mezi veřejností v České republice.

Knihy k přečtení